Gdańsk jakiego nie znasz – wybierz się na Wrzeszcz


Wrzeszcz to dzielnica położona w sercu Gdańska, na trasie z centrum i górnych tarasów do Oliwy i Sopotu. Niektórzy twierdzą, że to miejsce jest „osobną opowieścią”. Będąc w Trójmieście, nie możesz go pominąć.

Wrzeszcz to część Gdańska, która stara się łączyć tradycję z nowoczesnością. Większość kamienic i obiektów jest odbudowanych lub odrestaurowanych. Jest jedną z najchętniej zamieszkiwanych dzielnic. Znajdują się tu aż trzy galerie handlowe, kina, kawiarnie, puby, restauracje, kluby muzyczne. Mimo uwspółcześnienia, do dziś zachowuje swój unikalny i wyjątkowy klimat. Warto więc byś przechadzał się tu spokojnie i bez pośpiechu. Bardzo polecane są tematyczne spacery z przewodnikiem. Wśród nich można wybrać: Miasto Ogród we Wrzeszczu, Szlakiem kobiet po Wrzeszczu, Wille Górnego Wrzeszcza, czy Wrzeszczański Szlak Modernizmu. 

Podczas przyjazdu do Gdańska warto poświęcić czas na poznanie tej części miasta. To coś innego niż zabytki Starego Miasta, a równie intrygujące i kryjące wiele tajemnic. Niewiele osób spodziewa się tak uroczego miejsca poza ścisłym centrum miasta, a tu czeka Cię spore zaskoczenie. Tą dzielnicą idzie się zauroczyć. Wybierając się na zwiedzanie Wrzeszcza, weź pod uwagę komfort późniejszego noclegu. Wynajmij lokum w dogodnej lokalizacji, w którym będziesz mógł dobrze wypocząć. Polecamy Apartamenty na wynajem w Gdańsku: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-gdansk-wynajem. Zapewniają wygodę i komfort. W pełni wyposażone, nowoczesne i eleganckie, oferują salon z aneksem kuchennym, sypialnię, łazienkę z prysznicem, kosmetykami i suszarką, płaski telewizor, bezprzewodowe WI-FI, a także wiele innych udogodnień.

Miejsca w Gdańsku można podzielić na oczywiste, czyli te które trzeba zobaczyć oraz te, które zaskakują swoim istnieniem. Dzielnica Gdańsk-Wrzeszcz zalicza się właśnie do tej drugiej grupy.

Tagi: , , ,