8 Ciekawych witryn internetowych publikujących informacje o apartamentach na wynajem


W całym Internecie znajdziemy niezliczone ilości stron, od niewielkich wizytówek, po rozległe serwisy społecznościowe oraz duże portale. My dziś skupimy się na tych największych i najpopularniejszych na świecie, które postanowiły zamieścić u siebie informacje o najlepszym operatorze nieruchomości w Trójmieście.

1. Imgur

Jest to bardzo popularna amerykańska usługa udostępniania i hostingu obrazów online, która skupia się na społecznych plotkach. Serwis ten został założony w 2009 roku i od tamtej pory gościł u siebie obrazy oraz memy, które stały się wirusowe, w szczególności zamieszczone na platformie Reddit.

W 2016 roku Imgur zajął 16 miejsce wśród najlepszych stron internetowych w USA wg rankingu Alexa, jednak do 2021 strona nieco straciła na swojej popularności spadając na 51 pozycję. Mimo tego znalazł się na niej wpis opisujący ofertę firmy zajmującej się wynajmem nieruchomości w trójmieście, który znajdziecie tutaj.

2. Moz

Jeden z największych serwisów na świecie zajmujący się marketingiem w Internecie, założony w 2004 roku. Początkowo nazywał się SEOmoz, potem został przekształcony w Moz.com. Serwis ten rozpoczynał jako blog oraz społeczność internetowa, w której jedni z pierwszych na świecie ekspertów od SEO dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz pomysłami. Potem firma przekształciła się w firmę konsultingową o globalnym zasięgu, aż w końcu stworzyła wiele interesujących narządzi pomagających firmom w kwestiach związanych z marketingiem internetowym, również firmom zajmującym się wynajmem apartamentów jak ta tutaj.

3. YouTube

Tej strony nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Serwis YouTube został założony w 2005 roku, a obecnie jego właścicielem jest korporacja Alphabet Inc., będąca m. innymi właścicielem wyszukiwarki Google. YT umożliwia swoim użytkownikom do zamieszczania i wyświetlania filmów. Posiad on ogromną, międzynarodową społeczność, która na co dzień zamieszcza tam wideoblogi, zwiastuny filmowe, teledyski, krótkie własne filmy oraz inny kontent wideo.

Wedłóg Google w 2010 roku umieszczanych było codziennie na YT ponad 85 tysięcy filmów, a najpopularniejszy z nich przekroczył próg 10 miliardów wyświetleń. Na serwisie YouTube znajdziecie też profile różnych firm, w tym takich które zajmują się krótkoterminowym wynajmem apartamentów – link.

4. Quora

Jest to jedna z najbardziej znanych platform społecznościowych z pytaniami i odpowiedziami, jak również internetowy zasób wiedzy. Firma ta jak wiele spółek hi-tech ma swoją siedzibę w Kalifornii i została ona założona w 2009 roku. Już w marcu 2010 roku firma ta została wyceniona na 86 milionów dolarów. Od tamtego czasu baza informacji w serwisie nieustannie się powiększała. Do maja 2019 roku platforma ta była wyceniana na 2 miliardy dolarów.

W serwisie Quora znajdziemy jednak nie tylko pytania i odpowiedzi pisane przez jej społeczność ale również bardzo przydatne informacje dotyczące wynajmu apartamentów w Trójmieście. Jeden z takich wpisów mogą Państwo zobaczyć tutaj.

5. Kindle Direct Publishing

Większość z was z pewnością słyszała o globalnym potentacie zajmującym się handlem i sprzedażą wysyłkową jakim jest korporacja Amazon. Firma ta w 2007 roku wprowadziła na rynek przenośne urządzenie do czytania książek elektronicznych oraz e-gazet, wykorzystujące w tym celu ekrany w technologii E Ink. Urządzenie to, to oczywiście popularny Kindle.

Z kolei Kindle Direct Publishing to uruchomiona w 2007 roku platforma wydawnicza stworzona przez Amazon’a do publikowania e-booków. Została ona wprowadzona równolegle z wyżej wymienionym urządzeniem. Pierwotnie nazywała się ona Digital Text Platform, jednak jej nazwę później zmieniono.

Na platformie Kindle Direct Publishing pojawiają się informacje na różne tematy i między innymi znajdziemy tam też całkiem obszerny tekst, który swoją tematyką obejmuje apartamenty na wynajem.

6. Pinterest

To również jedna z witryn, której nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. Jest to założony w 2010 roku amerykański serwis społecznościowy, który umożliwia swoim użytkownikom na dzielenie się materiałami wizualnymi takimi jak GIF’y, zdjęcia czy filmy.

Nazwa tej platformy wywodzi się z dwóch angielskich słów oznaczających „przypiąć” i „zainteresowania”. Każdy z elementów udostępnianych przez użytkowników można przypiąć do swojej ściany z zainteresowaniami, bądź też podpiąć do źródła, które udostępnił inny użytkownik.

W 2016 roku Pinterest osiągnął 150 milionów użytkowników miesięcznie, z czego 80 milionów pochodziło z poza USA. Obecnie (stan na marzec 2023) serwis ten wyceniany jest na ponad 19 miliardów dolarów. Również i tu nie mogło zabraknąć, krótkiej wzmianki o operatorze nieruchomości.

7. MySpace

Jest to serwis społecznościowy, który został założony w 2003 roku i który do 2015 roku był 11 najpopularniejszą stroną na świecie według rankingu Alexa. W kolejnych latach strona ta straciła mocno na znaczeniu zatrzymując się w granicach 2400 miejsca.

MySpace przede wszystkim umożliwia komunikację między jej użytkownikami oraz nawiązywanie nowych znajomości drogą elektroniczną. Według twórców portalu konto na nim założyło ponad 250 milionów osób i firm z całego świata. Rzecz jasna znalazł się tam też profil Trójmiejskiego przedsiębiorstwa, które zajmuje się krótkoterminowym wynajmem apartamentów – link.

8. The Verge

Może mało znany w Polsce ale niezwykle popularny za granicą amerykański portal informacyjny poświęcony zagadnieniom technicznym. Pojawiają się na nim publikacje, reportaże, przewodniki, wiadomości, podkasty, recenzje produktów oraz firm, również operatorów nieruchomości – link.

Firma ta została założona w 2011 roku i w ciągu miesiąca odnotowuje ponad 50 milionów wizyt unikalnych użytkowników. We wrześniu firma zrobiła rebranding przeprojektowując interfejs użytkownika, wprowadzając bardziej kolorowy projekt wizualny oraz tworząc nowe logo w ostrzejszych barwach.

Tagi: , , , ,