Wybierasz się nad morze? Zobacz jakie miejscowości najlepiej odwiedzić


Szczecin, Kołobrzeg, Dąbki, a morze Trójmiasto? Gdzie się udać planując urlop wypoczynkowy nad morzem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy wpierw sprecyzować nasze cele. Czy chcemy jechać aby popływać w Bałtyku i wylegiwać się na plaży? Czy zależy nam na podreperowaniu naszego zdrowia, wdychaniu jodu i piciu wód solankowych? Czy raczej zależy nam na zwiedzaniu zabytków oraz nadmorskiej architektury? A może po prostu chcielibyśmy skorzystać z dobrodziejstw Bałtyku i skosztować świeżo wyłowionej flądry z dna morza?

W zasadzie to wszystkie z powyższych celów pozwoli nam spełnić wycieczka do Trójmiasta, czyli najchętniej odwiedzanej, polskiej aglomeracji nad naszym morzem. Gdynia, Sopot i Gdańsk to trzy graniczące ze sobą miejscowości, które zagwarantują wam wszystko czego oczekujecie od pobytu nad morzem.

Piękne piaszczyste plaże, zarówno strzeżone miejskie, jak i dzikie w pobliżu rezerwatów natury. Przystanie rybackie, gdzie można nabyć świeże ryby takie jak śledź, dorsz czy flądra oraz restauracje i bary, gdzie skosztować można gotowe wysmażone produkty. Pijalnia wód solankowych w kurorcie sopockim oraz fantastyczne, bogate krajobrazowo szlaki dla pieszych i rowerzystów. Drewniane mola w Orłowie, Brzeźnie i Sopocie. Zabytkowe stare miasto Gdańska z unikatową, przepiękną architekturą. Jak również szereg innych atrakcji, znajdziecie tylko w Trójmieście.

Bez względu na to, czy jako miejsce swojego urlopowego pobytu wybierzecie Gdynię, Sopot czy Gdańsk, to warto wynająć apartamenty nad morzem firmy BillBerry Apartments.

Tagi: , ,